26 Mayıs 2012 Cumartesi

Ders Çalışmak İstemiyorum? Neden?Arkadaşlar, hayatımızın bazı dönemlerinde bu tip durumla karşılaşabiliriz. Onun için önce gelin sizinle beraber neden 'Ders Çalışmak İstemiyorum?' gibi bir soru sorduğunuzu bulalım. Böyle bir soruyu ancak:

- Uzun zamandır ders çalışan birisi(bu tip insanlar günümüzde azaldılar ve azınlık durumdalar, bunlara iyi davranalım aman ha strese falan girmesinler...)

- Harbiden ders çalışmak istemiyordur. Onun yerine gidip sanayide kirin pasın içerisinde çalışmak, koyunları otlatmak, veya bulaşık yıkamak hatta yıkamadan söz açılmışken tuvalet yıkamak... bu şekilde örneklendirilebilir. İşte bunun gibi şeyler cazip geliyordur.

Not:// Sanayide çalışan, çoban olan,  bulaşıkçı olan ya da tuvaletçi olan kişileri hor görmek veya ezmek amacı ile örnek vermedim bunları. Sizin de em pati kurabileceğiniz gibi onlar da isterlerdi bir doktor, öğretmen avukat, mühendis olmayı ama kesin haklı gerekçelerle bu meslekten birisini olamadılar.
İşte ben şu anda size bu yazımla size bu haklı gerekçe gibi gözüken ancak sadece kendinizi harap edip hayatınızı mahvedecek olan keçi inadınızı kırmak için yazıyorum. Hatta başlığı görüp yazının hafiften uzun ve sıkıcı gibi gözükmesinden dolayı bizimle bu sohbeti kuramayan arkadaşlarımıza dua edeceğim. İnşallah diledikleri gibi yaşarlar... Ama bütün bu yazıları okuma cesaretine bulunana az SAYIDAKİ OKUYUCUMA SESLENİYORUM.

Hayatta mutlaka sorunlar olacaktır ve bu sorunlar asla siz çaba harcamadan geçmeyecektir. Ancak mutluluklar öyle mi ? Tam aksine hızlı geçerler hatta siz çaba harcamazsanız daha hızlı geçeceğini söyleyebilirim. Bütün bu sorun ve keder, dert vb. şeyleri kafasınadan çıkaramamış kişi ve kişilere baktığımız zaman genelde hayatları pek istedikleri gitmemiştir. Ya da şunu söyleyebilirim. Yapmak istedikleri çoğu şeyi yapamamıştır. İşte ben de bundan dolayı Sorunları takmayın demek yerine onları takmamız gerektiğini ama abartmamamız gerektiğini söylerim.
Sorunlarla başa çıkmanın yolu onları kafamızın içerisin sokup düşünmek ve bu sorundan nasıl kurtlup rahata ve aslında olmayan huzura ulaşacaksınız.

Unutmayın: Abartmadan...


0 yorum: